خبر اعلام حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از علی اكبر ولایتی واكنش برخی از اعضای این جامعه را به دنبال داشت.

به گزارش رجانیوز، یك عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه نظر این جامعه حمایت از دکتر ولایتی در انتخابات ریاست‌جمهوری نیست گفت: نه‌تنها اکثریت قاطع که تعداد حامیان آقای ولایتی در جامعه مدرسین به یک‌سوم اعضا هم نمی‌رسد.

بعضی از افراد جامعه بعد از مناظره سوم نظرشان تغییر پیدا کرد

یك عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در واکنش به انتشار خبر بیانیه حمایتی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از دکتر ولایتی بیان داشت: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مورد حمایت از شخص در انتخابات آتی اصلا هیچ اظهار نظری نکرده است و در اخبار منتشر شده اکثریتی هم که گفته میشود اکثریت جامعه مدرسین نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود عبداللهی در گفتگو با پایگاه 598 در واکنش به انتشار خبر بیانیه حمایتی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از دکتر ولایتی بیان داشت: اگر هم در یک جلسه غیر رسمی و فوق العاده اظهارنظر و مشورت خواهی شده باشد و آقای ولایتی بیشتر رای  کسب نموده باشد، این جلسه  قبل از مناظره سوم در روز جمعه بوده است و من اطلاع دارم بعضی از افراد بعد از مناظره سوم نظرشان تغییر پیدا کرد.

ایشان افزودند: بنده اینجا صراحتا اعلام می‌کنم بیانیه ای به نام نهاد جامعه مدرسین [در حمایت از دکتر ولایتی] صادر نشده و اکثریتی هم که گفته شده منظور اکثریت شرکت کننده در جلسه ای غیر رسمی بوده  که ایشان رای بیشتری داشته است و من اطلاع دارم که بعضی از این افراد بعد از مناظره سوم تجدید نظر برایشان حاصل شده است.

 آیت‌الله ممدوحی: حمایت جامعه مدرسین از کاندیداتوری ولایتی صحت ندارد

همچنین یك عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،حمایت تشکل متبوعش از کاندیداتوری علی اکبر ولایتی را تکذیب کرد.

آیت الله حسن ممدوحی با بیان اینکه این جامعه به هیچ گزینه‌ای نرسیده است، گفت: فقط در یک جلسه غیر رسمی هفت نفر از اعضاء به ولایتی رای دادند و آنجا اصلا جلسه رسمی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نبود.

وی افزود: ما امروز هیچ جلسه ای در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار نکردیم که درابطه با انتخابات بحث و بررسی کنیم و به احتمال زیاد برای مشارکت حداکثری بیانیه ای را صادر خواهیم کرد.

 عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: نظرات جامعه مدرسین از سوی پایگاه اطلاع رسانی اعلام خواهد شد.

لفظ "اكثریت قاطع" در سخنان آیت الله یزدی نبوده است

یك عضو دیگر جامعه مدرسین نیز تصریح كرد: اظهارات آیت‌الله یزدی به معنای حمایت همه جامعه مدرسین از یک کاندیدای خاص نیست.

 

آیت‌الله عباس کعبی در گفتگو با نسیم با بیان اینكه لفظ 'اکثریت قاطع' در سخنان آیت الله یزدی نبوده است، اظهار داشت: تصمیم حمایت از یک کاندیدا در جلسه‌ای گرفته شد که به حدنصاب نرسیده بود و جامعه مدرسین بطور رسمی از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کند.
موضوع :
اخبار ,  عکس ,