تبلیغات
بسیجیان خط شکن - مطالب تیر 1390
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

با خامنه ای کسی نگردد گمراه
اودر شب فتنه میدرخشدچون ماه
-------------------------------------------
ما همان نسل جوانیم
که ثابت کردیم
در ره عشق
جگردارتر از صد مردیم
هر زمان شور خمینی
به سر افتد ما را
دور سید علی خامنه ای
می گردیم
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ابر برچسب ها

 
موضوع :
عکس , 
سرویس بین الملل ـ به دنبال دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران در رزمایش موشكی پیامبر(ص) 6 و بازتاب گسترده آن در رسانه های جهان، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز در مقاله ای بر ناتوانایی رویارویی نظامی رژیم صهیونیستی با کشورمان اذعان کرد و نوشت: آیا اسراییل در تدارک جنگی ویرانگر با ایران بود و تنها به لطف تدبیر و جرأت افسران ارشد سابق خود در IDF و سازمان های جاسوسی توانست از آن نجات یابد؛ افزون بر اینکه چه کسی مانع از ماجراجویی های خودسرانه و غیرمسئولانه نخست وزیر و وزیر دفاع (اسراییل) شد؟

به گزارش «اقتدار بسیج»، هاآرتص در ادامه آورده است: این موضوع نخست از سوی مئیر داگان، رییس سابق موساد و گابی اشکنازی رییس سابق ستاد مشترک ارتش اسراییل، مطرح شد، ولی در جلوگیری از تحقق اهداف بنیامین نتانیاهو و ایهود باراک در بمباران تأسیسات هسته ای ایران، افراد دیگری چون شیمون پرز رییس جمهوری، و عاموس یادلین، رئیس سابق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی، نیز به صف آن ها پیوستند و عنوان کردند که این حمله به یک جنگ منطقه ای تبدیل و به بمباران موشکی و فلج شدن اقتصاد تل آویو منتهی خواهد شد که دامنه آن به آمریکا نیز گسترش خواهد یافت.

در ادامه این نوشتار آمده است: وقتی نتانیاهو در بهار سال 2009 به کرسی قدرت نشست، توقف برنامه های هسته ای ایران را یکی از اولویت های نخست خود اعلام کرد، حال آن که پیش از از او، آریل شارون و ایهود اولمرت با دیپلماسی و فعالیت های مخفیانه تلاش کردند به نوعی با تهدید ایران کنار بیایند.

هرچند در دوره آنها، ایران کمتر اشاره ای به حمله به اسراییل می کرد، اسراییل هم از آمادگی لازم برای حمله نظامی برخوردار نبود. پس از شکست دیپلماسی و در شرایطی که مشکلات فنی و تحریم های بین المللی نتوانست مانعی بر سر راه ایرانیان شود، نخست وزیر اسراییل، گزینه نظامی را مطرح ساخت و بارها اعلام کرد که تنها عملیات نظامی می تواند مهر تأییدی باشد بر سیاست اعمال تحریم ها!

نویسنده این روزنامه در ادامه، اهداف نتانیاهو و باراک از تأکید بر گزینه نظامی را این گونه برمی شمارد: 

    امید به تأثیرگذاری قدرت اسراییل بر آمریکا و دلگرم کردن واشنگتن نسبت به حمله نظامی به ایران؛
    تقویت همکاری ها و تعاملات استراتژیک با واشنگتن و اطمینان از حمایت های اوباما از امنیت اسراییل؛
    استقلال عمل و وابسته نبودن به جامعه بین الملل در برابر دوراهی بمب ایرانی یا بمباران ایران.

این در حالی است که اشکنازی، داگان و برخی دیگر، اعتقادی به این اهداف ندارند و مخالف سطحی نگری های نتانیاهو و مواضع مبهم باراک هستند. آنها هشدار می دهند که حمله به ایران به جنگی منطقه ای تبدیل خواهد شد که IDF برای پیروز شدن در آن با چالش های بسیاری روبه رو خواهد بود و بر این باورند، کسی که به بمباران ایران می اندیشد، نخست باید خود را برای روزهای پس از آن آماده کند.

هاآرتص در بند پایانی این نوشتار آورده است: و حالا اسراییل تنها وقت تلف می کند، آمریکا سرخورده و شکست خورده در حال عقب نشینی از عراق و ایران همچنان در حال گسترش برنامه غنی سازی اورانیوم خود است و با وجود اعمال تحریم های گسترده، اقتصادی پررونق دارد.موضوع :
اخبار ,