تبلیغات
بسیجیان خط شکن - مطالب آبان 1390
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

با خامنه ای کسی نگردد گمراه
اودر شب فتنه میدرخشدچون ماه
-------------------------------------------
ما همان نسل جوانیم
که ثابت کردیم
در ره عشق
جگردارتر از صد مردیم
هر زمان شور خمینی
به سر افتد ما را
دور سید علی خامنه ای
می گردیم
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ابر برچسب ها

 

امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه افسری امام علی (ع) در سخنان مهمی، نیروهای مسلح را مایه عزت ملت و کشور ایران و نوک پیکان استوار دفاع ملی دانستند و تأکید کردند: دشمنان به ویژه آمریکا و دست‌نشاندگانش و رژیم صهیونیستی بدانند، ملت ایران اهل تجاوز به هیچ کشور و ملتی نیست، ولی هر گونه تجاوز و حتی تهدید را با قدرت کامل و به گونه ای پاسخ خواهد داد که متعرضان و متجاوزان را از درون متلاشی کند.

به گزارش «اقتدار بسیج» فرمانده کل قوا افزودند: ملت استوار ایران، ملتی نیست که فقط بنشیند و نظارگر تهدیدهای قدرت‌های پوشالی مادی باشد که از درون کرم خورده هستند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: هر کس که فکر تجاوز به جمهوری اسلامی ایران، در مخیله اش راه یابد، باید خود را آماده دریافت سیلی‌های محکم و مشت‌های پولادین ارتش، سپاه و بسیج و در یک کلام، ملت بزرگ ایران کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه ملت ایران به ویژه نیروهای مسلح را به حفظ آمادگی برای تداوم مسیر عزت ملی و اقتدار بین المللی فراخواندند و تأکید کردند: ساخت مستحکم نظام جمهوری اسلامی و اتحاد ملی و نزدیکی دل‌های آحاد ملت ایران، مهمترین قدرت بازدارنده است و همه موظف هستند، این ساخت استوار و مستحکم نظام را حفظ کرده و به آن استحکام بیشتری ببخشند.

 

ایشان نیروهای مسلح را از لحاظ حضور در میدان علم و جهاد و همراه با معنویت و ایمان، مایه عزت خواندند و افزودند: آن کشور و ملتی که بتواند ثابت کند آماده ایستادگی و دفاع جانانه برای استقلال، حفظ هویت، آرمان‌ها و موجودیت خود است، همواره عزیز است.


رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در دنیایی که متأسفانه هنوز ارتباط میان ملت‌ها و کشورها بنا بر تکیه بر قدرت سرنیزه و اسلحه تعیین می‌شود و قلدران تلاش دارند با مشت‌های پولادین سرنوشت ملت‌ها را در دست بگیرند، آن ملتی از آسیب در امان خواهد بود که آمادگی دفاعی خود را ثابت کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به آمادگی دفاعی نیروهای مسلح از جمله ارتش، افزودند: این آمادگی دفاعی نیروهای مسلح در کنار دیانت و ایمان و تقوا، برای کشور و ملت ایران عزت آفرین است و باید آن را حفظ و تقویت کرد.

فرمانده کل قوا، دانشگاه‌های ارتش را کانون علم و جهاد خواندند و خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح کشور که دارای دانش و علم، و آمادگی مجاهدت مؤمنانه هستند، در منطقه و دنیا بی نظیر است و چنین نیروهای مسلحی، نتیجه همت بلند ملتی است که عزم راسخ خود را برای برافراشتن پرچم ایمان، اسلام و دیانت به کار گرفته است.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیرسرلشکر صالحی، فرمانده کل ارتش ضمن خیرمقدم به فرمانده کل قوا، بر آمادگی یگان‌های مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی مقتدرانه و بهنگام به هر گونه تهدید فرامنطقه ای، تأکید کرد.

امیرسرتیپ دوم رشیدزاده، فرمانده دانشگاه افسری امام علی (ع) نیز با ارایه گزارشی تحصیلی گفت: تعمیق شناخت دینی و معنویت، بالا بردن کیفیت آموزش و کارآمدی، آموزش نظامی و رزم در کنار تولید علم، تجهیز و توسعه کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها و توسعه همکاری‌های دانشگاه‌های افسری ارتش از جمله اقدامات انجام گرفته است.

فرمانده کل قوا در آغاز این مراسم با حضور در محل مزار شهیدان گمنام، ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس را گرامی داشتند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

در این مراسم شماری از خانواده‌های شهدا، فرماندهان، اساتید و دانش آموختگان منتخب و نمونه دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، هدایا و درجه‌های خود را از دست رهبر انقلاب اسلامی دریافت کردند. فرمانده کل قوا سردوشی نماینده دانشجویان جدید دانشگاه‌های افسری ارتش را نیز اهدا کردند.

در ادامه این مراسم، برنامه رزمایش میدانی اجرا شد و در پایان مراسم نیز، یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری


موضوع :
اخبار , 

 

  آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان، روز سیزدهم آبان را یكی از عبرتهای قابل تأمل انقلاب اسلامی و نشان دهنده معجزه توكل به قدرت الهی و ایستادگی همراه با بصیرت در راه رسیدن به هدف، دانستند و تأكید كردند: به بركت توكل، ایستادگی و بصیرت، ملت ایران در 32 سال گذشته، از همه چالش ها پیروزمندانه بیرون آمده و پیشرفت كرده است و در آینده نیز قطعاً ملت ایران در چالش های پیش روی خود پیروز و سربلند خواهد بود.

به گزارش «اقتدار بسیج»، ایشان در این دیدار كه در آستانه سیزدهم آبان، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، برگزار شد، سیزدهم آبان را به معنای واقعی كلمه، از ایام الله دانستند و افزودند: چنین مناسبت های برجسته و درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی، فرصتی برای تأمل به منظور شناخت مسیر صحیح حركت و برنامه ریزی برای آینده براساس تحلیل واقع بینانه از این عبرتهای تاریخی است.


ایشان مهمترین ویژگی سیزده آبان را نمود توكل بر قدرت الهی و ایستادگی همراه با بصیرت در راه مبارزه و اهداف والا برشمردند و افزودند: امام عزیز و بزرگوار در سیزدهم آبان سال 1343، به دلیل اعتراض به حق مصونیت امریكاییها در ایران، و ایستادگی در مقابل آن، به وسیله مزدوران امریكا ، غریبانه  تبعید شدند اما پانزده سال بعد، در سیزدهم آبان سال 58، فرزندان امام كه همان جوانان انقلابی دانشجو بودند، با تسخیر لانه جاسوسی امریكا در تهران، امریكا را از ایران تبعید كردند.

رهبر انقلاب اسلامی، وقوع این رویداد به ظاهر محال و نشدنی را نتیجه توكل امام خمینی (ره) به قدرت خداوند و استقامت در غربت تبعید، دانستند و خاطرنشان كردند: امام بزرگوار (ره) هیچگاه ناامید و خسته نشدند و با بیدار كردن مردم و ایجاد احساس استقلال، آرمانخواهی و مجاهدت در آنان، مردم را به تدریج وارد صحنه كردند و زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شدند.


 آیت الله العظمی خامنه ای پیروزی انقلاب اسلامی را عامل بیرون رانده شدن شاه از ایران دانستند و افزودند: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در سیزدهم آبان سال 58 نیز، امریكا از ایران رانده شد و به همین دلیل امام (ره) تسخیر لانه جاسوسی امریكا را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول توصیف كردند.

ایشان تأكید كردند: امام خمینی (ره) به پشتوانه اراده اسلامی و ایمانی ملت ایران كه ناشی از اتكا به خداوند و ایستادگی در مسیر بود، پرچم تسلط ظالمانه و متكبرانه امریكا را از بام ایران به پایین انداختند و این پرچم زیر پای جوانان مؤمن كشور، لگدمال شد.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تحلیل های مادی روشنفكر نماها كه پیروزی ملت ایران را در مقابل امریكا محال و ملت ایران را محكوم به شكست می دانستند، خاطرنشان كردند: برخلاف آن نگاهها و تحلیلهای مادی، جمهوری اسلامی ایران پیروز و امریكا مجبور به عقب نشینی شد.

 آیت الله العظمی خامنه ای با اشاره به توطئه های مختلف استكبار به رهبری امریكا و صهیونیزم بر ضد ملت ایران، تأكید كردند: به حول قوه الهی و به همت ملت ایران و پیشروی جوانان عزیز كشور، در هر دوره ای كه توطئه ای شكل گرفت، جمهوری اسلامی ایران پیروز و امریكا شكست خورده میدان بود و آینده هم به همین روال خواهد بود.


ایشان با تأكید بر اینكه هرگونه برنامه ریزی برای آینده باید با چنین تحلیل و نگاهی باشد، افزودند: اگر در هر عرصه ای با تشخیص مسیر صحیح، تصمیم قطعی گرفته و حركت با اعتماد به قدرت خداوند و استقامت در مسیر آغاز شود، قطعاً دشمن مجبور به عقب نشینی خواهد شد، همانگونه كه در سیزده آبان 58، دوران دفاع مقدس و در قضیه اعمال تحریم ها، شاهد بودیم.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه دست نظام جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها پر است، خاطرنشان كردند: یك نمونه از این دست پر جمهوری اسلامی ایران، ارائه اندیشه سیاسی نو، به دنیا، به نام "مردم سالاری دینی" است كه از لحاظ مبانی فكری و اعتقادی، بسیار مستحكم و از لحاظ علمی، قابل اجرا و پیش رونده است.

 آیت الله العظمی خامنه ای با اشاره به نگرانی دشمنان از گسترش و الگو برداری این اندیشه سیاسی مستحكم و قابل اجرا، افزودند: به همین دلیل، دولت امریكا تلاش كرد، در بحبوحه گرفتاریهای روزافزون خود و در اوج حركت وسیع مردمی جنبش وال استریت، با سناریویی مسخره، جمهوری اسلامی ایران را به یك حركت تروریستی مهمل، بی منطق و غلط متهم كند اما هر فرد صاحب منطق و اهل فن در دنیا، با دیدن این سناریوی مضحك، آنرا رد كرد.

ایشان تحت الشعاع قرار دادن جنبش وال استریت و فشار به جمهوری اسلامی ایران را از اهداف دولت امریكا در این سناریو سازی برشمردند و افزودند: آنها قصد دارند، شریف ترین عناصر مبارز جمهوری اسلامی ایران را متهم به تروریسم كنند در حالیكه امروز، تروریست بزرگ در دنیا، امریكا است.


رهبر انقلاب اسلامی، دست جمهوری اسلامی ایران را در این عرصه نیز پر خواندند و تأكید كردند: ما یكصد سند غیرقابل خدشه از نقش امریكا در هدایت ترورها و تروریست ها در ایران و منطقه داریم كه با ارائه این صد سند، آبروی امریكا و مدعیان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را در افكار عمومی جهان، خواهیم برد.

 آیت الله العظمی خامنه ای، امریكا را بی آبرو و شكست خورده خواندند و خاطرنشان كردند: امریكا اكنون در افغانستان و عراق شكست خورده و چاره ای جز خروج از این دو كشور ندارد همانطور كه در شمال افریقا هم شكست خورده است.

ایشان افزودند: امریكاییها نتوانستند حسنی مبارك و بن علی را در مصر و تونس حفظ كنند زیرا ملتها بر آنها فائق آمدند و در لیبی نیز همین اتفاق روی داد و با وجود ارتباط های پنهانی با قذافی تا قبل از مرگ ذلیلانه اش، نتوانستند او را حفظ كنند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: ملتهای منطقه و جهان، به وضوح نفاق و دورویی امریكا و غرب را در قضایای مصر، تونس و لیبی دیدند و در قضایای دیگر نیز دورویی آنها بار دیگر آشكار خواهد شد.

 آیت الله العظمی خامنه ای قیام مردم امریكا و هشتاد كشور جهان بر ضد نظام لیبرال دموكراسی را نشانه شكست خوردگی نظام سرمایه داری غرب دانستند و افزودند: شاید امریكا و غربیها بتوانند قیام ها را سركوب كنند اما این آتش خاموش شدنی نیست.

ایشان تأكید كردند: همه بدانند، مبارزه جبهه حق با باطل و فرعون استكبار كه با سردمداری ملت ایران و با پرچم اسلام آغاز شد، تا سرنگونی استكبار ادامه پیدا خواهد كرد.


آیت الله العظمی خامنه ای، جمهوری اسلامی ایران را نقطه كانونی حركت آغاز شده در منطقه و جهان خواندند و خاطرنشان كردند: به همین دلیل دشمنان تلاش دارند تا با ناامید كردن مردم بویژه جوانان و همچنین مسئولان، در حركت رو به جلو این نقطه كانونی، اختلال ایجاد كنند اما جوانان و مسئولان كشور با توكل بر خدا، و با امید و قدرت فراوان، محكم ایستاده اند.

ایشان عامل اصلی پیروزیها و موفقیت های ملت ایران را یكپارچگی و عزم و اراده جدی مردم و مسئولان برشمردند و افزودند: مبارزه با ملت بصیر، صبور، آگاه، مقاوم و متكی بر خداوند، به جایی نخواهد رسید و دشمن همچون گذشته شكست خورده میدان خواهد بود.


رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم هوشیاری در مقابل تلاشها برای ایجاد اختلاف میان مردم و مسئولان و دروغ پردازی برای ایجاد ناامیدی تأكید كردند: ملت ایران در سالهای گذشته علاوه بر اینكه توانست بر هر توطئه ای پیروزی شود، بعد از هر مرحله، خود را از لحاظ توانایی و پیشرفت یك درجه بالاتر كشید.

 آیت الله العظمی خامنه ای، پیشرفتهای روزافزون ملت ایران، با وجود اعمال تحریم ها را نمونه ای بارز از این موضوع خواندند و افزودند: آنها به خیال خود درهای علم و فناوری را به روی جوانان ایرانی بستند اما جوانان ایرانی از درون جوشیدند و پیشرفت علمی و فناوری امروز ملت ایران نسبت به گذشته دهها برابر است.

ایشان تأكید كردند: قطعاً ملت ایران بر چالش های كنونی و آینده فائق خواهد آمد و بینی دشمن را به خاك خواهد مالید.


منبع: khamenei.ir
موضوع :
اخبار ,