تبلیغات
بسیجیان خط شکن - مطالب آذر 1390
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

با خامنه ای کسی نگردد گمراه
اودر شب فتنه میدرخشدچون ماه
-------------------------------------------
ما همان نسل جوانیم
که ثابت کردیم
در ره عشق
جگردارتر از صد مردیم
هر زمان شور خمینی
به سر افتد ما را
دور سید علی خامنه ای
می گردیم
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ابر برچسب ها
 وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری یک جاسوس سازمان سیا خبر داد.

به گزارش «اقتدار بسیج»، روابط عمومی وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دولت آمریکا در تداوم اقدامات دشمنانه و همه‌جانبه اطلاعاتی و عملیاتی علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم سربلند کشورمان، سرمایه گذاری سنگین و طراحی پیچیده و گسترده‌ای را ترتیب داده بود تا امکان نفوذ در تشکیلات اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را پیدا کند.

این اطلاعیه می‌افزاید:‌ در این راستا، سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) به یکی از تحلیلگران اطلاعاتی خود ـ که سوابقی همچون فعالیت در واحدهای اطلاعاتی ارتش آمریکا و حضور در پایگاه نظامی این کشور در افغانستان و عراق را دارد ـ اجرای سناریوی اطلاعاتی، عملیاتی پیچیده‌ای را واگذار کرد.

بنا بر اعلام وزارت اطلاعات، در این سناریو، جاسوسی مورد نظر باید خود را در دالان‌های اطلاعاتی منتهی به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی قرار می‌داد تا مراحل بعدی امکان القای اطلاعات فریب در مقیاس گسترده به این وزارتخانه و نیز انجام جاسوسی را فراهم آورد.

وزارت اطلاعات در ادامه اطلاعیه خود تصریح کرد: این مأمور ایرانی تبار سازمان سیا، پس از گذراندن آموزش‌های پیچیده اطلاعاتی در چند مرحله و ورود به منطقه، با جمع‌آوری‌های اطلاعاتی و نیز سلسله فعالیت‌های هدفمند و برنامه‌ریزی شده، مأموریت خود را آغاز کرد، ولی با هشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، به محض ورود این فرد به پایگاه «بگرام» افغانستان، شناسایی و جاسوسی نامبرده و مأموریت‌های محوله به وی آشکار شد.

بر پایه این گزارش، جاسوس یاد شده سپس زیر نظر مأمورین اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و پس از ورود به خاک کشورمان، مدتی تحت تعقیب بود و همزمان با آغاز مأموریت جاسوسی خود، مقتدرانه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بازداشت شد.

وزارت اطلاعات در پایان اطلاعیه خود، با تأکید بر اینکه بدین ترتیب طرح سازمان جاسوسی سیا افشا و خنثی و یک بار دیگر نیات پلید دشمنان و اشراف و اقتدار اطلاعاتی جمهوری اسلامی با شکست روبه‌رو شد، از اطلاع‌رسانی درباره ابعاد و زوایای این پرونده و اطلاعات تکمیلی به مردم در روزهای آینده خبر داد.  


موضوع :
اخبار , 
 «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا، ساعتی پیش در کنفرانس خبری مشترک با «نوری المالکی» گفت: ما از ایرانی‌ها خواسته‌ایم که هواپیمای بدون سرنشین ما را به آمریکا بازگردانند.

به گزارش «اقتدار بسیج»، اوباما همچنین در ادامه افزوده است که ما منتظر پاسخ ایران می‌مانیم.

باراک اوباما امروز دوشنبه گفت که دولت آمریکا، خواستار این شده که هواپیمای جاسوسی که در ایران فرود آمده را به آمریکا بازگرداند، ولی از اظهار نظر درباره تأثیر این حادثه بر امنیت ملی آمریکا خودداری کرد.

بنا بر این گزارش، هواپیمای جاسوسی آمریکا روز چهارم اکتبر، بر فراز آسمان ایران توسط نیروهای مسلح ایران در نبردی الکترونیک، شکار شد و در اختیار ایران قرار گرفت. مقامات آمریکایی در روز‌های ابتدایی شکار این هواپیما، از موضع انکار با این موضوع پرداختند و در روز‌های پس از گم شدن این هواپیما در مرز ایران و افغانستان خبر دادند.

به دنبال این انکارها، نیروهای مسلح ایران، هواپیمای شکار شده آمریکایی را در یک برنامه تلویزیونی به نمایش گذاشتند. پس از این واقعه بود که مقامات آمریکایی خبر شکار هواپیمای خود توسط ایران را تایید کردند.

در روز‌های اخیر هم تلاش‌هایی از سوی دولتمردان آمریکا برای بازپس‌گیری این هواپیما در قالب طرح‌های گوناگون مطرح شد که نمونه بارز و رسمی آن، درخواست اوباما از ایران برای پس دادن این هواپیماست؛ هواپیمایی که برای جاسوسی وارد خاک ایران شده بود و به رغم اعتراض ایران در سازمان ملل، دولت این کشور هنوز از ایران عذرخواهی نکرده است.

لازم به یادآوری است که در موردی مشابه، در آوریل سال ۲۰۰۱ جت‌های نظامی چین، یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را که برفراز آب‌های چین در پرواز بود، در جزیره‌ هاینان فرود آوردند و خدمه آن را به مدت یازده روز بازداشت کردند. چینی‌ها هواپیما را اوراق کردند و قطعات آن را به آمریکا پس دادند و اعلام داشتند: هواپیمایی که به قلمرو چین تجاوز کند، نباید با نیروی خودش از اینجا بیرون شود.

البته در این ماجرا، چینی‌ها یک کار جالب دیگر نیز انجام دادند و آن این بود که یک خلبان چینی به جای تیراندازی به هواپیمای آمریکایی که مسائل سیاسی متعدد پیامد داشت، هواپیمای خود از نوع «جی ـ ۸» را به هواپیمای آمریکایی زد تا آسیب ببیند و نتواند فرار کند. در این حادثه خلبان چینی کشته شد، ولی وطن خود را گرفتار مسائل سیاسی نکرد.

در آن رخداد، آمریکا مجبور شد از چین عذرخواهی کند و در نامه‌ای که آمریکایی‌ها به مقامات چینی نوشتند، «عذرخواهی مضاعف» به چشم می‌خورد؛ یک عذر خواهی برای کشته شدن خلبان چینی و عذرخواهی دیگر برای ورود بدون اجازه به آسمان چین.
و این مسأله، نخستین بحران سیاست خارجی دوران جورج دبلیو بوش بود که تازه ده هفته بود، به ریاست جمهوری آمریکا رسیده بود.


موضوع :
اخبار , 
 نشریه «فارین پالسی» پس از گذشت حدود یک هفته از تصرف هواپیمای امریکایی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ماموریت این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را فاش کرد.

به گزارش «اقتدار بسیج» و بر اساس گزارش این نشریه ماموریت هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز آسمان ایران، شامل شناسایی چهار حوزه مهم از فعالیت های نظامی و دفاعی ایران بوده است  .

بر اساس این گزارش ، اولین ماموریت این هواپیما شناسایی موقعیت و فعالیت های تمام سایت های هسته ای شناخته شده و یا مشکوک هسته ای ایران بوده است . در همین راستا در این هواپیما از سنسورهایی استفاده شده است که از راه دور آثار فعالیت های هسته ای را نشان می داده است .
بر اساس این گزارش ، دومین ماموریت این هواپیمای ساقط شده شناسایی موقعیت و فعالیت های مجتمع های ساخت موشک های بالستیک ایران و بررسی میزان برد و کارایی آنان بوده است .

سومین ماموریت هواپیمای جاسوسی آمریکا شناسایی اردوگاه ها و مکان هایی است که در آنجا گروه های و افراد سازمان های مقاومت در خاک ایران است !

«فارین پالسی» همچنین می افزاید که چهارمین ماموریت این هواپیمای بدون سرنشین شناسایی ویژگی های سیستم های دفاع هوایی ایران است . در این چارچوب قدر انتقال و پوشش هوایی سیستم های راداری ایران و موشک های زمین به هوای ایران نیز باید مورد بررسی قرار می گرفته است .
این نشریه آمریکایی همچنین افروده است که فارغ از شکست ماموریت های چهارگانه این هواپیما اکنون دغدغه آمریکا فروش اطلاعات ساخت و عمکرد این هواپیما از سوی ایران به رقبای آمریکا است اتفاقی که پیشتر هم در کشورهای دیگر دنیا افتاده است و مثلا کشوری چون چین در سال 1998 با دستیابی به یک نوع موشک آمریکایی در خاک افغانستان  به طراحی این مدل از موشک ها دست یافت ، موضوعی که هم اکنون هم به شدت ذهن مقامات آمریکایی را به خود مشغول کرده است .برچسب ها :
هواپیمای جاسوسی , 

موضوع :
اخبار , 
نشان دادن تصاویر هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که به تصرف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آمده است با واکنش های بین المللی مواجه شده است .

به گزارش «اقتدار بسیج» نشریه استرالیایی« سیدنی مورنینگ هرالد» ، نوشته است که  دو دقیقه پس از نشان دادن این تصاویر مقامات آمریکایی بررسی های خود را در این باره آغاز کردند .

«جان کربی »، سخنگوی پنتاگون در این باره گفته است که کارشناسان مشغول بررسی تصاویر پخش شده از تلویزیون ایران هستند . وی همچنین اضافه کرده است که نمی خواهد درباره ماموریت و قابلیت های این هواپیمای بدون سرنشین صحبتی بکند .

این نشریه استرالیایی همچنین این عبارت حضرت امام که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را که بر روی بدنه سکوی نگهداری هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی نوشته شده بود را مورد توجه قرار داده است .

«نیویورک تایمز » هم در این باره نوشته است که ایران اولین مدرک خود در باره تصرف هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را در یک نمایش تلویزیونی به همه نشان داده است . این نشریه هم به وجود تصویر امام خمینی و عبارت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اشاره کرده و نوشته است که این هواپیما با خسارات کمی در اختیار ایران در آمده است .

«بی بی سی» انگلیسی هم ضمن پوشش خبر نمایش هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی ، به نقل از نشریه نیویورک تایمز در روز پنج شنبه نوشته که این ماموریت این هواپیما تصویر برداری از سایت های هسته ای ایران بوده است . خبرنگار این شیکه تلویزیونی همچنین گفته است که این یک شکست اطلاعاتی برای آمریکا بوده است .

شبکه خبری «سی ان ان آمریکا»  نیز به نقل از کارشناسان هوایی گفته است که برای آنان هواپیمای نشان داده شده یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است ، در همین حال وی اضافه کرده که آنان انتظار داشتند لاشه های این هواپیما را ببینند ، اما ایران با نشان دادن این هواپیما با اندک خسارتی خواستار شکستن غرور آمریکایی ها شده است .

«جو کرینچیونه » ، عضو شورای روابط خارجی آمریکا نیز به «سی بی اس نیوز » گفته است که این هواپیما یکی از پیچیده ترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است که دستیابی ایران ، چین و روسیه به سیستم این هواپیما امنیت ملی آمریکا را به خطر خواهد انداخت.


موضوع :
اخبار ,