سایت مصری "رصد" ساعاتی پیش خبر مرگ ملک «عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی را اعلام کرد، اما دقایقی پس از انتشار این خبر، آن را فورا از صفحه خود حذف کرد.

به گزارش صفحه عربی تابناک،  رصد در ادامه این مطلب که به نقل از یک منبع آگاه سعودی نزدیک به آل سعود آن را اعلام کرده، نوشت: ملک عبدالله نیمه شب گذشته از دنیا رفته و از همین رو صبح امروز خبری در رسانه های عرب زبان منتشر شد مبنی بر آماده باش ارتش سعودی برای مقابله با هرگونه حمله خارجی و یا اعتراضات داخلی.

گفتنی است منابع رسمی سعودی تا به این لحظه این خبر را تأیید و یا تکذیب نکرده اند اما بررسی حوادث سیاسی گذشته سعودی نشان داده که مقامات این کشور همواره در اعلام یک خبر، تأخیر می کنند تا پیش از اعلام آن، وضعیت را بررسی کرده و به اصطلاح اوضاع را بسنجند.

شایان ذکر است در پی انتشار خبر سایت "رصد"، سایت های دیگر عرب زبان مانند سایت حزب التحریر مصر، سایت الإتجاه المعاکس، سایت شام تایمز و غیره نیز این خبر را منتشر کردند.
 


ملک عبدالله کیست؟
ملک عبدالله بن عبدالعزیز، ششمین پادشاه عربستان سعودی و دهمین فرزند «عبدالعزیز آل سعود» بنیانگذار عربستان جدید است. وی در سال ١٩۲۴ میلادی در شهر ریاض متولد شد. ملک عبدالله از سال ١٩٧۵ معاون دوم نخست وزیر بود. پستی که در عربستان به ولیعهد بعدی تعلق می‌ گیرد.

او از سال ١٩٨٢ میلادی ولیعهد عربستان شد. البته وی از سال ١٩٩۵ و پس از بیماری و زمین گیر شدن ملک فهد، پادشاه سابق سعودی، عملاً تمامی اختیارات یک پادشاه را در دست گرفت. وی همچنین ریاست هیئت وزیران و فرماندهی گارد ملی عربستان سعودی را نیز عهده دار است.

ملک عبدالله پس از مرگ برادرش فهد بن عبدالعزیز در سال ۲۰۰۵ رسما پادشاه عربستان سعودی شد.


موضوع :
اخبار ,